Nový přehled biologie - Náhled učebnice

Nový přehled biologie

Stanislav Rosypal

Trojí vydání titulu Přehled biologie během 11 let svědčilo o nesporném zájmu veřejnosti o tento typ knihy. Protože ve čtvrtém vydání by bylo možné text pouze drobně upravovat a nepatrně doplňovat o mo

Vyber si ze seznamu všech nabídek této učebnice:

Nový přehled biologie

Stanislav Rosypal

Nový přehled biologie - Náhled učebnice

 

Recenze

Ukázat/Skrýt

24.04.2019 Michaela Kopalová

Velmi zajímavá kniha se spoustou informací, která shrnuje veškeré poznatky biologie. Předpokládá ovšem orientaci v této vědě a značné předchozí znalosti. Je psána velmi odborně, proto je někdy složité některé věci pochopit napoprvé. Na začátku knihy jsou kapitoly, které by se daly jistě zužitkovat i v chemii či biochemii. Je obohacena velkým množstvím zajímavých a výstižných obrázků, které často pomáhají lépe pochopit také text. Co je této knize často vyčítáno je její stručnost v oboru antropologie, s čímž nejspíš souhlasím, protože ačkoli je tato kniha velmi rozsáhlá, biologií člověka se zabývá pouze na čtyřiceti stránkách. Mimo jiné je tato kniha v seznamu doporučené literatury na mnoho vysokých škol jako například na lékařské fakulty.

10.09.2014 Barbora_K

Učebnice, kterou vyžaduje hodně škol s chemickým zaměřením (farmacie, veterina, apod) na přípravu k přijímacím zkouškám. Je dost drahá, ale je to bichle. Nevýrazná, obrázky jsou černobílé, spíše jako takové náčrtky, ale rozhodně pomůžou. Určitě je to krapet složitější forma vysvětlení, po přečtení kapitoly máte pocit, že jste vlastně nic nečetli nebo že nevíte o čem to bylo. Takže dost termínů, složitější souvětí. Předpokládá se, že už tu znalost biologie je. Jinak obsahově hodně nabytá!

21.10.2013 Marcela Kantorová

Nejvíce je ale nutno ocenit, jakým způsobem byl doplněn samotný obsah. Jde zejména o texty věnované molekulární biologii, které dodávají pojetí učebnice zcela nový rozměr. V celém učebnici pak lze najít odkazy na vybrané moderní poznatky současné biologie a na některé biotechnologické postupy. Z genetického hlediska například vyzdvihuji kapitoly o technologiích rekombinantní DNA a genetickém inženýrství i když je zde stále co zlepšovat.

Za zmínku určitě stojí i kapitoly o buněčné signalizaci, metabolismu buňky nebo bakteriologii či virologii.

Zde uvádím přehled oddílů, jak jej najdete v knize:

Úvod do biologie
Buňka
Bakterie
Archea
Eukarya
Člověk
Viry
Dědičnost
Organizmy ve vztahu k prostředí
Evoluční biologie


Pro přidání recenze se prosím přihlaš.

Nápověda | Kontakt | Podmínky užití | Eshop Burzy učebnic | Partner program | Partneři | RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace