Project 4: Workbook - Náhled učebnice

Project 4: Workbook

Tom Hutchinson

Publikace: Project 4 Pracovní Sešit - Hutchinson Tom. An innovative, five-level beginner's course for young learners from the age of 10. Key features Project brings English to life through motivating topics within a structured learning environment. It provides a clearly-structured, supportive framework of grammar with the flexibility to allow students to make their own discoveries. Language is presented in stimulating, realistic contexts. A high profile is given to skills development from the start of the course. Cross-curricular project work encourages students to communicate in English about their own lives and experiences. The strong cultural element helps students to establish a connection between language and life. Students are encouraged to learn about life in Britain and other English-speaking countries, as well as to explore differences and draw comparisons with their own cultures. Publikace: Project 4 Pracovní Sešit - Hutchinson Tom.

Vyber si ze seznamu všech nabídek této učebnice:

Project 4: Workbook

Tom Hutchinson

Project 4: Workbook - Náhled učebnice

 

Recenze

Ukázat/Skrýt

09.09.2014 kejtynaaaaa

Tento pracovní sešit s názvem PROJECT je velice výborná kniha ke studiu anglického jazyka. Je to doplňujícím sešit ke stejnojmenné učebnici. Pracovní sešit je doplněn obrázky. Doporučuji koupit k učebnici :)


Pro přidání recenze se prosím přihlaš.

Nápověda | Kontakt | Podmínky užití | Eshop Burzy učebnic | Partner program | Partneři | RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace