Základní a aplikovaná farmakologie - Náhled učebnice

Základní a aplikovaná farmakologie

Dagmar Lincová, Hassan Farghali

Anotace: Publikace je druhým vydáním celostátní učebnice farmakologie, která poprvé vyšla v roce 2002 a její dotisk o tři roky později. Některé kapitoly jsou v textech zcela nové (např. kapitola věnovaná apoptóze, erektilní dysfunkci, léčivům používaným v očním lékařství a použití léků u speciálních skupin nemocných - tj. v těhotenství, při kojení, u dětí a ve stáří), některé jsou v souladu s novými poznatky zcela nově zpracovány (např. farmakodynamika, celková anestetika, léky používané u nemocí GIT a léková závislost). Doplněna byla kapitola vysvětlující základní pojmy ve farmakologii. Všechny kapitoly jsou aktualizovány a doplněny o nové lékové skupiny a léky. V závěru knihy jsou zařazeny i dvě nové modelové klinické studie.

Vyber si ze seznamu všech nabídek této učebnice:

Základní a aplikovaná farmakologie

Dagmar Lincová, Hassan Farghali

Základní a aplikovaná farmakologie - Náhled učebnice

 

Recenze

Ukázat/Skrýt

16.09.2014 sarkoc

Autory této knihy jsou sice pracovníci Farmakologického ústavu LF UK, ale učebnice se využívá například i na VŠCHT apod...Velmi dobře a srozumitelně jsou napsány úvodní kapitoly o farmakokinetice, farmakodynamice, výzkumu a vývoji, registračních procedurách, ... Konkrétní farmakologické skupiny jsou probírány velice podrobně. Kniha je doplněna názornými obrázky. Vhodná k učení na zkoušku i na státnice.


Pro přidání recenze se prosím přihlaš.

Nápověda | Kontakt | Podmínky užití | Eshop Burzy učebnic | Partner program | Partneři | RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace