New Headway Elementary Student's Book (3rd Edition) - česká edice - Náhled učebnice

New Headway Elementary Student's Book (3rd Edition) - česká edice

Liz Soars, John Soars

New Headway Elementary Third Edition (new ed.) Student´s Book + CZECH WORDLIST. The third edition of the best-selling course, maintaining the successful core content but d and refreshed. The clear, systematic, effective grammar syllabus has been retained, but has been modified where necessary for even greater clarity. Challenging reading and listening texts from a variety of authentic sources develop comprehension skills and integrate speaking practice, usually personalised. Writing now has a separate section at the back of the book, with a fuller syllabus, providing models and follow-up activities.

Vyber si ze seznamu všech nabídek této učebnice:

New Headway Elementary Student's Book (3rd Edition) - česká edice

Liz Soars, John Soars

New Headway Elementary Student's Book (3rd Edition) - česká edice - Náhled učebnice

 

Recenze

Ukázat/Skrýt

15.09.2019 michalhlavac

Skvělá učebnice, doporučuji ji jak pro zdatné tak i méně zdatné angličtináře. Látka je skvěle dopodrobna vysvětlena v několika lekcích, které se vzájemně doplňují. Je vhodná jak k běžné výuce v hodině, tak i na doma pro samouky.

09.09.2014 kejtynaaaaa

New Headway je učebnice anglického jazyka. Je zde vše vysvětleno všemi různými formami jak obrázkově tak písemně. Učebnice je ideální pro střední školy. Veškerá látka je srozumitelná a student ji snadno pochopí.


Pro přidání recenze se prosím přihlaš.

Nápověda | Kontakt | Podmínky užití | Eshop Burzy učebnic | Facebook | Textbook icons created by Freepik - Flaticon
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace