Deskriptivní geometrie pro střední školy - Náhled učebnice

Deskriptivní geometrie pro střední školy

Eva Pomykalová

Učebnice vhodná pro všechny typy středních škol, kde se deskriptivní geometrie vyučuje jako povinný, volitelný, resp. nepovinný předmět. V úvodních kapitolách jsou zopakovány potřebné stereometrické poznatky a vyloženy základy promítání. Kótové promítání je první promítání, se kterým se čtenář seznámí, na ně navazuje promítání Mongeovo. V Mongeově promítání se řeší nejen úlohy základní, ale i úlohy o tělesech, a to jak o hranolech a jehlanech, tak o rotačních tělesech. Úlohám o rotačních tělesech předchází kapitola o kuželosečkách. Závěrečná kapitola učebnice je věnována pravoúhlé axonometrii. Součástí učebnice je CD obsahující krokovaná řešení výkladových příkladů.

Vyber si ze seznamu všech nabídek této učebnice:

Deskriptivní geometrie pro střední školy

Eva Pomykalová

Deskriptivní geometrie pro střední školy - Náhled učebnice

 

Recenze

Ukázat/Skrýt

30.08.2016 Markéta Macháčková

Moc hezky zpracovaná kniha o deskriptivě. V době, kdy jsme ji sháněla (před půl rokem) jsem nesehnala ani nic lepšího - je to tam přehledně vysvětlené (popsané) a je tam základ každé důležité látky, jak na střední, tak na vysokou. Ale bohužel mi stačila jen na základ látky a zbytek jsem si musela dohledat - jednalo se o náročnou látku na vysoké škole, ani se nedalo čekat, že by tam bylo vše napsané. Jinak na střední školu výborná kniha, k dispozici je i CD. Je poměrně obsáhlá, jsou tam i černobílé obrázky, ale zase ne přehnaně moc. Postup je vysvětlený písemně, ale srozumitelně.


Pro přidání recenze se prosím přihlaš.

Nápověda | Kontakt | Podmínky užití | Eshop Burzy učebnic | Partner program | Partneři | RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace