O Burze učebnic

Proč používat Burzu učebnic?

 1. Ušetříš peníze
  Nové učebnice stojí hodně peněz a vybavit žáčky a studenty učebnicemi hodně zatíží rodinný rozpočet. Na Burze učebnic nakoupíš učebnice či skripta za zlomek ceny učebnic nových.
 2. Pomůžeš přírodě
  Výroba nových učebnic je náročná na spotřebu papíru i na energii. Nákupem použitých učebnic na Burze učebnic zachráníš nejeden strom, ulehčíš životnímu prostředí a snížíš svou uhlíkovou stopu.
 3. Vyděláš peníze
  Leží Ti doma ve skříních a v krabicích učebnice a skripta, které už nepotřebuješ? Nemusíš s nimi hned do kontejneru, na Burze učebnic můžeš učebnice zajímavě zpeněžit a ještě si uvolnit místo na potřebnější věci, například na učebnice nové.

Co je Burza učebnic a skript?

Velice jednoduše řečeno, Burza učebnic je inzertní portál, specializovaný na prodej učebnic, skript, a ostatní studijní literatury. Od ostatních webových bazarů se liší v mnoha ohledech. Je moderní, přehledná, a nabízí spoustu zajímavých funkcí, o kterých si můžeš přečíst na této stránce.

Sdružování nabídek stejné učebnice

ukázka stránky učebnice
Ukázka stránky se seznamem nabídek stejné učebnice

Na Burze učebnic je velice jednoduché vyznat se v nabídkách učebnic, a vybrat si mezi nimi tu nejlepší. Je to díky tomu, že inzeráty, nabízející tu samou učebnici, umíme pomocí ISBN přiřadit k sobě, a vypsat je všechny na jedné stránce.

Pokud máme od některé učebnice více inzerátů, tak se stránka se seznamem všech inzerátů zobrazí po kliknutí na položku ve výsledcích vyhledávání, po kliknutí na učebnici v seznamu učebnic vybraného předmětu, a na dalších místech. Tím Burza učebnic usnadňuje nalezení té nejlepší nabídky učebnice, ať už se nakupující rozhoduje podle ceny, nebo třeba podle toho, z jakého okresu je uživatel, který učebnici prodává. U použitých učebnic totiž cena za poštovné často tvoří poměrně velkou část ceny, a proto se vyplatí, pokud je možné učebnici převzít osobně.

Když u některé učebnice máme jenom jeden inzerát, tak uživatele se seznamem, který by beztak obsahoval jen jednu položku, nezdržujeme, a proklik vede přímo na konkrétní inzerát. Stránka, která by na sobě měla uvedenou jen jednu možnou nabídku dané učebnice, by beztak byla spíš matoucí.

Vkládání inzerátů

Vkládání inzerátů na Burzu učebnic je jednou z nejpotřebnějších, a proto také jednou z nejlépe vyladěných funkcí.

Aby mohl prodávající na Burzu učebnic přidat inzerát, musí zde být registrovaný. To není jen samoúčelné otravování, díky registraci mu pak můžeme na e-mail posílat zprávy od zájemců o prodávanou učebnici, a také se díky tomu může na Burzu učebnic kdykoliv přihlásit, a inzerát skrýt, pokud už učebnici třeba prodal. Protože ale chceme, aby vkládání inzerátů bylo co nejjednodušší, je možné inzerát vložit i bez registrace, která se provede automaticky zároveň s vložením prvního inzerátu.

druhý krok vkládání inzerátu
Formulář druhého kroku vkládání inzerátu

Vkládání inzerátů se skládá ze dvou kroků.

V prvním kroku je důležité zadat takzvané ISBN, což je mezinárodní číslo knihy, tedy i učebnice. Na učebnicích ho lze najít v čárovém kódu, na zadních deskách, nebo v takzvané tiráži. Pomocí ISBN můžeme knihu dohledat v naší databázi a předvyplnit Tvůj inzerát za Tebe. Dokonce, i když knihu v databázi nemáme, Burza učebnic podle ISBN zkusí dohledat informace o učebnici na internetu. U většiny učebnic jsme schopní dohledat dokonce i náhled obálky učebnice.

Přestože je zadání ISBN velice užitečné a usnadňuje vkládání inzerátu, není jeho zadání povinné. To je proto, že existují některé publikace, například některá starší skripta, které ISBN přidělené nemají, a ta by v takovém případě na Burze učebnic nebylo možné prodat. Pokud uživatel ISBN nezadá, musí všechny údaje o učebnici vyplnit ručně.

Druhým údajem, který je v prvním kroku vkládání inzerátu zapotřebí vyplnit, je cena. Na Burze učebnic chceme, aby ceny byly transparentní a bylo je možné porovnat. Proto neumožňujeme zadávání ceny typu "dohodou", cena musí vždy být nějaké číslo.

Ve druhém kroku vkládání inzerátu se uživateli zobrazí informace o nalezené učebnici, které je možné případně doplnit, a pokud informace nepochází z naší databáze, ale z internetu, tak i opravit (protože u údajů nalezených na internetu si nemůžeme být jistí, zda v nich není chyba). Kromě toho je ve druhém kroku možné zadat další informace o nabídce, jako je okres, ve kterém je učebnice nabízena, její stav, případně možnosti převzetí a cenu za poštovné.

Po vložení je inzerát na Burze učebnic zobrazený následujících 30 dnů, po jejichž uplynutí se automaticky skryje. Nemusíš se bát, že pokud za tu dobu učebnici neprodáš, že budeš inzerát muset zadávat znovu. Skrytý inzerát je stále dostupný ve Tvém profilu, kde jej můžeš jedním kliknutím znovu zviditelnit. A abychom Ti to ještě usnadnili, pošleme Ti o skrytí Tvého inzerátu e-mail, ve kterém stačí, když klikneš na odkaz, a inzerát se tím zviditelní. Inzerát můžeš zviditelňovat kolikrát chceš, není to nijak omezeno. Automatické skrývání po třiceti dnech zde máme především proto, aby nám na Burze učebnic nevisely staré inzeráty, které už dávno neplatí a jejich autoři na ně zkrátka jenom zapomněli.

Odpovídání na inzeráty

Pokud máš zájem o nějakou učebnici, prvním krokem je zjistit, zda ji na Burze učebnic někdo nabízí na prodej. Máš několik možností, jak učebnici najít.

Poměrně přímočará cesta je, zadat titul nebo část titulu učebnice do vyhledávacího políčka v záhlaví každé stránky. Do vyhledávacího pole můžeš zadat i jméno autora, nakladatelství, nebo ISBN, vyhledáváme ve všech těchto informacích najednou. Pokud by Ti jednoduché zadání nestačilo, pod vyhledávacím políčkem najdeš odkaz na rozšířené vyhledávání, které Ti nabídne komplexnější formulář, ve kterém můžeš zadat přesně na míru, co potřebuješ.

formulář odpovědi na inzerát
Vzhled formuláře pro odpověď na inzerát

Další možností, jak učebnici najít, je prostřednictvím stránky kategorie. Kategorie na Burze učebnic nejsou nic jiného, než předměty, k jejichž výuce daná učebnice slouží. Pokud tedy hledáš například nějakou učebnici angličtiny, stačí na úvodní stránce v části Učebnice podle předmětu vybrat Angličtina a v seznamu učebnic najít tu pravou. Seznam můžeš řadit podle několika kritérií, aby se Ti v něm lépe hledalo.

Pokud máš štěstí a na Burze učebnic máme Tvou hledanou učebnici, pak na stránce inzerátu najdeš kontaktní formulář, pomocí kterého se můžeš prodávajícímu ozvat. Formulář je přímo pod popisem prodávané učebnice a dostaneš se na něj třeba tak, že klikneš na tlačítko Koupit. Burza učebnic není zprostředkovatelem obchodu, nejdou přes nás ani peníze, ani učebnice, podmínky obchodu si mezi sebou musí prodávající a kupující vždy dohodnout sami. Prodávající o sobě může zveřejnit i další kontaktní informace, například telefonní číslo, ale pokud tak neudělal, tak stoprocentní jistotou je kontaktní formulář, který je vždy k dispozici a který se prodávajícímu odešle na e-mail. A abychom Ti to ještě usnadnili, tak jsme do formuláře do políčka pro vzkaz předvyplnili text, který by se Ti mohl líbit. ;-) Nejnáročnější je v takovém případě asi opsání dvou slov z obrázku, které je nutné z toho důvodu, aby prodávajícímu nechodily e-maily obsahující spam.

Kromě uvedeného odpovězení na inzerát jedné učebnice, máš ještě další možnost. Uživatelé na Burze učebnic typicky prodávají více než jen jednu učebnici, naopak, hodně uživatelů prodává spousty učebnic, které se jim nahromadily v průběhu studia. Když u inzerátu klikneš na jméno uživatele, který učebnici prodává, dostaneš se na seznam inzerátů uživatele, ve kterém můžeš zjistit, zda se Ti nehodí třeba i některé další učebnice, které uživatel nabízí. V takovém případě se uživateli můžeš ozvat obecným kontaktním formulářem na této stránce se seznamem inzerátů uživatele, kde se s ním můžeš dohodnou třeba na zaslání většího počtu učebnic najednou. Na formulář Tě dovede tlačítko Napsat zprávu.

Kolik stojí použití Burzy učebnic?

Použití Burzy učebnic je zdarma, za vkládání inzerátů na prodej učebnic v neomezeném množství, ani za odpovídání na nabídky, se neplatí nic.

Nicméně kdo chce, může si na Burze učebnic pořídit některé vylepšení, jako je zvýraznění inzerátu, možnost vložit k inzerátu vlastní fotografie, a další. K získání těchto vylepšení slouží BuKredity. BuKredity jsou zvláštní platidlo, kterým se platí na Burze učebnic. Získat BuKredity je možné několika způsoby:

 1. Převodem na účet.
 2. Jako odměnu za vytvoření odkazu. BuKredity je jednoduše možné získat i zcela zadarmo. Stačí k tomu málo – vložit odkaz, vedoucí na Burzu učebnic, kamkoliv na web. BuKredity dostaneš za to, že k nám přes tento odkaz budou přicházet noví návštěvníci, a budou zde něco dělat, třeba prodávat učebnice, odpovídat na inzeráty a podobně. :)
 3. Jako odměnu za vyvěšení letáčku. Dostaneš od nás 200 BuKreditů za to, že ve své škole vyvěsíš náš letáček a pošleš nám na e-mail jeho fotku.

Více informací o BuKreditech najdeš v článku BuKredity – získej od Burzy učebnic víc!

Nápověda | Kontakt | Podmínky užití | Eshop Burzy učebnic | Partner program | Partneři | RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace