Nápověda

Obsah:

Jak přidat inzerát

Inzerát lze přidat velice jednoduše kliknutím na Vložit inzerát v záhlaví. Přidání inzerátu se skládá ze dvou kroků:

Krok první

Do formuláře vyplníš pouze ISBN učebnice a cenu, za kterou jí nabízíš. Povinná je pouze cena, která musí být uvedena v korunách (musí to být nějaké číslo). Zadání ISBN je nepovinné, ale velmi Ti pomůže, jelikož se díky němu můžeme pokusit Tvou učebnici najít v naší databázi a předvyplnit Tvůj inzerát. Dokonce i když učebnici v naší databázi nenajdeme, dokážeme pomocí informací nalezených na internetu podle zadaného ISBN inzerát předvyplnit. Existují ale i učebnice, které žádné ISBN vůbec nemají, a proto je jeho zadání nepovinné. Nevíš co je ta záhadná zkratka ISBN? Přečti si co je ISBN?

Pokud nejsi právě přihlášený, bude po Tobě formulář chtít navíc ještě jméno a e-mail. To slouží pro usnadnění práce těm uživatelům, kteří se nechtějí zdržovat s registrací. Podle vyplněného jména a e-mailu jim systém sám vytvoří uživatelský účet a pošle vygenerované heslo. Pokud jsi již na Burze registrovaný, musíš se před přidáním inzerátu přihlásit pomocí odkazu v pravém horním rohu. Teoreticky bys mohl pokračovat i bez přihlášení, ale protože nedovolujeme vytvořit více uživatelů se shodným e-mailem, musel bys zadat při přidávání inzerátu jiný e-mail, než který zde máš registrovaný, jinak by Tě formulář nepustil dál.

Krok druhý

V druhém kroku Ti buď zobrazíme učebnici, kterou jsme našli v naší databázi, nebo alespoň ty informace o ní, které jsme podle ISBN našli na internetu. Pokud jsi v prvním kroku nezadal ISBN, musíš informace o knize vyplnit sám. Povinný je pouze Název knihy.

Pokud jsme učebnici našli v naší databázi, nedovolíme Ti už měnit její informace. Je to proto, že jsou skoro určitě správně a kdybychom každému dovolili je měnit, určitě by se brzy našel nějaký vtipálek, který by tam zadával nesmysly. Jedině v případě, že nám v databázi u dané učebnice některá z informací chybí, můžeš ji do formuláře dopsat. Kdyby v informacích z naší databáze byla přeci jen chyba, můžeš ji nahlásit pomocí odkazu na stránce se seznamem inzerátů této učebnice.

Pokud jsme učebnici v naší databázi nenašli a předvyplnili formulář údaji z internetu, můžeš tyto údaje ještě opravit a doplnit. Přeci jen se může stát že na internetu budou informace chybné nebo neúplné. Z internetu se také pokusíme získat obrázek učebnice. Pokud obrázek nenajdeme, zobrazí se místo něj zástupný obrázek. Za BuKredity můžeš ke svému inzerátu vložit i své vlastní fotografie prodávané učebnice. Toto vložení vlastních fotografií ale můžeš udělat až po dokončení vkládání samotného inzerátu v seznamu Tvých inzerátů ve Tvém profilu.

V druhém kroku můžeš kromě případné úpravy informací o učebnici také upřesnit informace o nabídce, kterou chceš na Burze učebnic zveřejnit. Povinné jsou cena a okres. Cenu jsi zadal již v prvním kroku, takže ji vyplňovat znovu nemusíš, ale můžeš ji ještě upravit. Okres je užitečný v případě, že nabízíš například možnost osobního převzetí. Případným zájemcům tak usnadníš hledání, jelikož budou moci hledat pouze mezi nabídkami z daného okresu. V případě, že na Burzu budeš vkládat více inzerátů, bude se volba okresu pamatovat a u dalších inzerátů už okres nebudeš muset znovu vybírat.

Kromě ceny a okresu můžeš vyplnit ještě poznámku a stav. Stav by měl pokud možno pravdivě popisovat skutečný stav knihy. Pokud se žádná z možností pro Tvou učebnici nehodí, nemusíš stav zadávat vůbec.

Pokud všechny informace, které jsou ve formuláři v druhém kroku uvedeny, jsou správně, můžeš dokončit vkládání inzerátu tlačítkem Vše v pořádku, uložit. Pokud jsi byl v průběhu vkládání přihlášený, budeš rovnou přesměrovaný na hotový inzerát. Pokud jsi přihlášený nebyl, bude v ten moment pro Tebe vyroben nový uživatelský účet a na Tvůj e-mail bude zasláno vygenerované heslo, se kterým se budeš moct později přihlásit. Aby byl Tvůj inzerát v takovém případě vidět, musíš svůj účet aktivovat pomocí odkazu, který Ti přijde také na e-mail.

Zpátky na obsah

Jak se registrovat

Registrovat se můžeš pomocí odkazu vpravo nahoře. Registrace Ti umožní vkládat na Burzu učebnic inzeráty a později je případně upravovat. Při registraci musíš zadat pouze dva povinné údaje - jméno (přezdívku) a e-mail. Jméno se bude zobrazovat na webu u Tvých inzerátů a na e-mail se budou odesílat zprávy, které návštěvníci webu k Tvým inzerátům zadají. Burza učebnic nikdy neposkytne Tebou zadané údaje nikomu dalšímu ani nebude na zadaný e-mail zasílat nevyžádanou poštu.

Burza učebnic nabízí kromě tradičního způsobu přihlašování se jménem a heslem také možnost propojit účet na Burze s účtem na Facebooku nebo Google. Pokud při registraci zvolíš některou z těchto možností, budeš z Burzy přesměrován na Facebook či Google, kde se budeš muset přihlásit a případně potvrdit, že Burza smí použít Tvé údaje k přihlášení. Burza bude vždy chtít pouze Tvé jméno a e-mail. Po přihlášení budeš přesměrován zpátky na Burzu, kde v potvrzovacím formuláři potvrdíš své jméno a e-mail. Pokud jsme od Tvého poskytovatele nedostali jméno či e-mail, musíš je do potvrzovacího formuláře zadat ručně. E-mail ani jméno se nemusí shodovat s tím, co dostaneme od Tvého poskytovatele, může to být jakékoliv jméno a fungující e-mail.

K účtu můžeš později na stránce Tvého profilu připojit další účty Facebooku, Google, nebo i nastavit heslo. Můžeš tak pro použití Burzy využít celou řadu způsobů přihlášení najednou. Tyto účty můžeš z Burzy rovněž odpojovat, Burza učebnic se pouze postará o to, aby Ti vždy zbyl alespoň jeden způsob, kterým se sem můžeš přihlásit.

Registrovat se můžeš také pomocí automatické registrace při vkládání inzerátu. Pokud vkládáš inzerát aniž bys byl přihlášený, budeš muset v prvním kroku zadat své jméno a e-mail, podle kterých Ti pak po dokončení druhého kroku účet automaticky vyrobíme s přístupem přes vygenerované heslo. Více se dočteš v této nápovědě v sekci jak přidat inzerát.

Zpátky na obsah

Jak odpovědět na inzerát

U každého inzerátu je k dispozici odpovědní formulář, který je odesílán na e-mail uživatele, který inzerát na Burzu učebnic vložil. Kromě toho jsou zde uvedeny další kontaktní údaje, které o sobě prodávající na Burze uvedl. S prodávajícím se musíš spojit a dohodnout sám, Burza zde nefunguje jako zprostředkovatel obchodu. Pokud se Ti nedaří s prodávajícím spojit žádným způsobem a na vzkazy z kontaktního formuláře nereaguje, pak se bohužel nedá nic dělat. Jedině zkusit na Burze najít jiný inzerát nabízející stejnou učebnici. ;-)

Jak zvýším šanci, že učebnici prodám

Na Burzu učebnic přichází hodně zájemců o prodej učebnic, protože na internetu hledají Burzu učebnic. Zájemci o koupi učebnice ale hledají naopak buď konkrétní učebnici (titul, autora), nebo obecně, například "učebnice matematiky". Šanci, že se Tvůj inzerát objeví ve vyhledávači (Google, Seznam.cz apod.), zvýšíš tím, že na něj dáš někam odkaz - například na svůj Facebook, odkážeš na něj na Twitteru, na svém blogu a podobně.

Úspěšnost prodeje na Burze učebnic zvýšíš také tím, že budeš odkazovat stránku nějaké kategorie. Stránky kategorií jsou cílem všech těch, kteří nehledají konkrétní učebnici od konkrétního autora, ale zkrátka "nějakou učebnici". Seznam všech stránek kategorií najdeš na titulní stránce Burzy učebnic pod nadpisem Učebnice podle předmětu.

Zpátky na obsah

Nedostal jsem učebnici, nedostal jsem peníze

Provozovatel webu www.burzaucebnic.cz není zprostředkovatelem obchodu a ani za jeho průběh nijak neručí. To, jak se spolu dohodnou prodávající a kupující je tedy jen a jen na nich. Pokud Tě protistrana nějak ošidila, zkus se s ní nejdřív dohodnout po dobrém. Možná to byl jenom omyl, nebo opomenutí. Kdyby šlo o skutečně velkou škodu, musel by ses zřejmě obrátit na Policii ČR a podat trestní oznámení, Burza Ti v tom nijak pomoct nedokáže. Další informace najdeš v podmínkách užití.

Zpátky na obsah

Co je ISBN

ISBN je zkratka z anglického International Standard Book Number, což v překladu znamená "mezinárodní standardní číslo knihy". Jedná se o číslo, které dostávají přidělené všechny běžně vydávané knihy a pro každou knihu na světě je unikátní. Podle ISBN lze knihy snadno dohledávat a třídit.

ISBN lze najít ve dvou variantách - starší varianta s deseti číslicemi, kde poslední číslice může být někdy nahrazena písmenem X, a novější varianta s třinácti číslicemi. Novější varianta nikdy neobsahuje X a pro knihy vždy začíná trojčíslím 978. Pro lepší čitelnost se ISBN většinou rozděluje několika pomlčkami či mezerami.

Při vkládání nového inzerátu na Burzu učebnic si můžeš díky ISBN ušetřit spoustu práce, jelikož podle něj dokážeme Tvou knihu najít a doplnit všechny informace za Tebe. Při zadávání ISBN do formuláře se vedle něj zobrazuje křížek, pokud ISBN neodpovídá správnému formátu. ISBN můžeš zadávat včetně pomlček či mezer, systém Burzy to zvládne správně přečíst.

ISBN najdeš u většiny učebnic uvedené buď na poslední straně knihy v takzvané tiráži, nebo na první stránce za hlavním titulem v takzvaném impresu. Kromě ISBN tam bývají uvedené ještě další technické informace o knize. U novějších učebnic bývá ISBN uvedeno také na zadní desce spolu s čárovým kódem.

Zpátky na obsah

Nápověda | Kontakt | Podmínky užití | Eshop Burzy učebnic | Partner program | Partneři | RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace